I ove smo godine 10. svibnja na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu sudjelovali na 24. izložbi inovacija učenika osnovnih škola, srednjih škola i studenata.
Voditelj inovatorske grupe Nikola Hadži–Veljković predstavio je projekte ARKO – automatski razvrstavač komunalnog otpada (Franka Ramušćak, Priska Pia Pristaš, Avani Battista Ilić i Leo Bokarica), PATRK -1000, mobilna aplikacija pametne kade (Franka Ramušćak, Priska Pia Pristaš, Avani Battista Ilić i Leo Bokarica), Solarni svjetleći grad (Noa Petričko, Karlo Brgić, Vigo Horvat, Roko Radić), Svjetleći robotski pas (Sven Vidmar, Nikša Kodarić, Lovro Brgić), Pozivni semafor u suradnji s OŠ Vrbani i mentoricom Sanjom Zdilar-Dakić (Katarina Musa, Franka Ramušćak, Priska Pia Pristaš, Avani Battista Ilić, Leo Bokarica).

Voditeljica mladih robotičara Viktorija Liščinski Brabec predstavila je igru Pikula kuglana (Dunja Abramović, Dora Filipčić, Eva Jukić, Matea Lučić, Tea Martinović, Ines Ostajmer).

Učiteljica tehničke kulture Sada Bašagić predstavila je kombinirano glazbalo i robotsku ruku (Maša Marjančić), industrijski namještaj i društvenu igru (Eleonora Vukelić), dizajnersko rasvjetno tijelo (Angela Petrić) te dizajnerski namještaj (Lota Ivana Babić).

Učiteljice hrvatskog jezika Mirela Stojan i engleskog jezika Tijana Gojić predstavile su Priče iz davnine – trojezične bajke u audiostripu (Maša Marjančić, Franka Ramušćak, Lili Bračić, Jasnima Fahmy Aly, Illia Slavynskyi).

Čestitamo voditeljima i našim učenicima na sudjelovanju te željno iščekujemo rezultate koje ćemo doznati u petak 24. svibnja.

 

 

Vijesti iz školeMali inovatoriIstaknute vijesti