Učenici 3. razreda danas su doživjeli nezaboravan digitalni interaktivan razgled metropole uz pomoć suvremenih tehnologija – proširene (AR) i virtualne (VR) stvarnosti. Tijekom ture svjedočili su ispreplitanju prošlosti i sadašnjosti grada uz pomoć tableta koji je postao njihov „vremeplov“ i omogućio im da putem „digitalnog prozora“ zavire u prošlost i ožive inače nevidljive urbane legende i povijesne događaje.
Istražili su nekoliko točaka: Manduševac, Katedralu, Dolac, Tkalčićevu ulicu, Kamenita vrata, Markov trg, Gradec i Uspinjaču. Doznali su brojne zanimljive činjenice o gradu, igrali zabavne igre i rješavali povijesne pitalice, upoznali virtualne povijesne zagrebačke likove koji su im ispričali zagrebačke priče i legende, kreirali sjajne fotografije sa zagrebačkim motivima i likovima te tako stvorili nezaboravne uspomene na Zagreb.
 
Vijesti iz školeTerenska nastava