Na poziv knjižničarke, uz hrvatski dan knjige (22.4.) i Svjetski dan knjige (23.4.) u 1. i 2. razredu održan je književni susret sa spisateljicom Rosie Kugli koja nam je predstavila svoju slikovnicu “Cvijeće i drveće”. Ova slikovnica na jednostavan i slikovit način upoznaje djecu s mnogim bitnim pojmovima u ekologiji te im ukazuje na probleme u našem okolišu koje je uzrokovao čovjek. Ekološka pismenost, koja se potiče kroz ovu slikovnicu, svakako bi trebala postati važna vještina i dio obrazovnog sustava za sve, uključujući djecu. Slikovnica je jedan od alata koji danas trebamo kako bi naša djeca u budućnosti postala zagovornici zaštite prirode i našeg planeta Zemlje. Učenici su na neposredan način naučili kako čuvati prirodu, a nekoliko ih je kupilo ovu poučnu slikovnicu te pritom stvorilo trajnu uspomenu na današnji susret.

Vijesti iz knjižniceVijesti iz škole