Ove godine naša škola prvi puta sudjeluje u projektu Naša mala knjižnica – međunarodnom projektu koji je nastao na inicijativu slovenske izdavačke kuće KUD Sodobnost prije petnaestak godina.

Hrvatska izdavačka kuća Ibis grafika započela je suradnju na projektu 2018. godine, kada je Naša mala knjižnica po prvi puta stigla u hrvatske škole i vrtiće. Ponudom zanimljivih knjiga i raznih kreativnih zadataka u Kreativnim knjižicama, NMK je već u drugoj godini provođenja brojio gotovo dvostruki broj prijavljenih škola, vrtića i knjižnica.

U sklopu projekta u našu knjižnicu stiglo je šest novih knjiga zanimljive tematike. Učenici prvog razreda svaki tjedan dobiju koferčić s dvije knjige koji nose kući i ispunjavaju kreativnu knjižnici sa zadacima, a drugi učenici rado čitaju ostale knjige koje se nalaze u knjižnici.

Na ovaj način želi se potaknuti čitanje i promišljanje o pročitanome.

Vijesti iz knjižnice