Mjesec hrvatske knjige (15. 10. – 15. 11.) posvećen je mladima jer je upravo 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Moto Mjeseca hrvatske knjige 2022. glasi: Misli na sebe – čitaj! U našoj školi započeo je školski projekt Znatiželjni čitači za učenike od 1. do 8. razreda u kojem će jednom mjesečno odlaziti u knjižaru Znanje i moći se upoznati s novim djelima za djecu i mlade. Učenici 7. a, 7. b i 7. c razreda su tako već dobili priliku upoznati se s djelima Priča bez kraja i Otok čuvara oluja. Mogli su razgledati i ostale naslove te su dobili kartice za ostvarenje popusta na kupnju. Školskoj knjižnici poklonjen je jedan primjerak knjige Priča bez kraja. Učenici 6. a pomogli su knjižničarki pri izradi plakata o važnosti čitanja. Učenici 6.b razreda mogli su se upoznati sa zabavno-poučnim časopisima za djecu i prolistati Modru lastu te su povodom Dana školske knjižnice izradili poruke o važnosti čitanja te ih poklonili učenicima 2.razreda. U 4. b razredu učenici su se upoznali s alatom Storyboard i okušali se u stvaranju online stripa na temu Ja magarac. Jedan sretnik dobio je knjigu Višnjin dnevnik kod kuće na čitanje u sklopu školskog projekta Ugrabi priču za učenike 3 . i 4. razreda. Učenici prvih i drugih razreda redovito posjećuju knjižnicu u sklopu aktivnosti Mišići u knjižnici gdje čitaju s knjižničarkom u koje će se uključiti i učenici predmetne nastave. Učenici 2. razreda sudjelovali su u izvedbi kamišibaj priče i radionici na temu narodne baštine Banovine u Etnografskom muzeju. U sklopu međunarodnog projekta Bookmark učenici 3., 4. i 7. razreda će razmijeniti straničnike s učenicima iz Gurugrama u Indiji. Još nas puno slatkih čitalačkih pustolovina čeka u školskoj knjižnici!

 

Vijesti iz knjižnice