Dana 2. lipnja na školskome igralištu Osnovne škole Josipa Jurja Strossmayera održana je dodjela nagrada za učenike koji su sudjelovali na jedinstvenom turniru u jednadžbama – 1. Stross Equation Games.
Turnir je organizirala učiteljica Marina Šarinić, a cilj je poticanje učenika na zanimanje i ljubav prema matematici. Učenici koji su izborili finale u velikoj konkurenciji prošli su teška i atraktivna tri kola rješavajući izazovne zadatke koje je osmislio njihov daroviti kolega Gabriel Auguštin u suradnji s profesoricom matematike.
Rezultati su sljedeći:
1. mjesto osvojio je učenik Viktor Mareković
2. mjesto osvojila je učenica Lucija Matić
3. mjesto osvojila je učenica Lara Leko
4. mjesto osvojio je Lovro Šimundža
5. mjesto osvojila je Taliah Petra Bradbury.

Čestitamo svim natjecateljima i zahvaljujemo našim sponzorima!

#mathletes #mathrocks #mathtournament #thankyousponsors
#skolskaknjiga
#optikaanda
#kerempuh #zlatarkoci #hrvatskonarodnokazaliste #zutimacakski #printstudio #kantakuzina_spog

Vijesti iz škole