Naš 4. b obilježio je 22. Tjedan mozga posjetom Hrvatskom institutu za istraživanje mozga. Posjet je ujedno bio ponavljanje i uvježbavanje nastavne cjeline Čovjek iz PID-a, odnosno teme o mozgu i živcima koji upravljaju ljudskim tijelom.

Učenici su aktivno sudjelovali u interaktivnoj radionici o ulozi i značenju mozga za funkcioniranje tijela, upoznali su dijelove mozga i smještaj središta određenih funkcija za obavljanje različitih aktivnosti.

Predstavljene su im i nove spoznaje znanstvenika o “podjeli” moždanih funkcija i upravljanju lijevom, odnosno desnom stranom tijela te načinu prenošenja živčanih impulsa živčanim stanicama. Posjetili su i laboratorij u kojemu su imali priliku okušati se u mikroskopiranju živčanih stanica te vidjeti pravi ljudski mozak.

Učenici su izrazili zadovoljstvo posjetom, viđenim, naučenim i doživljenim.

Vijesti iz školeRadionice